FAQ

Що таке Гейм Джем?
Назва Game Jam походить від музичного терміну Jam Session - фантазії на задану тему на різних інструментах. Game Jam - це збір людей, які цікавляться чи професійно займаються розробкою комп'ютерних ігор, задля створення гри на задану тему у дуже короткий термін, 48 годин.

В чому особливість Global Game Jam?
Це наймасовіший Game Jam у світі. У 2016 році 37 000 розробників з 93 країн взяли в ньому участь, а у 2019 році їх було вже 47 000 зі 113 країн. Відчуття, що разом з тобою працюють твої однодумці у різнихї куточках світу, надихає та окрилює.

Чи це подія лише для програмістів?
Ні! :) Розробка ігор залучає багато людей різних професій. Можна малювати героїв гри та місцевіть, придумувати текстові описи та діалоги, моделювати усе у 3D, озвучувати гру, подавати та деталізувати ідеї, тестувати проект, організовувати роботу. Усі ці ролі важливі, а не саме програмування. У навіть, якщо у вас мало досвіду, долучитися до команди у джемі - це найкращий спосіб зробити перші кроки у створенні ігор.

Чи можна взяти участь у Global Game Jam з дому, з крісла перед комп'ютером?
До пандемії за правилами Global Game Jam усі учасники мали бути фізично присутні у зареєстрованій локації. Так робиться наголос на спілкуванні учасників та зміцненню зв'язків у ІТ-спільноті. Але зараз допускаються гібридні локації чи суто онлайн локації, де для учасників створюється загальний чат, а де презентації ігро проводяться змішано чи онлайн.

Коли проводиться Global Game Jam?
Дати Global Game Jam  - плаваючі. Зазвичай беруться останні вихідні січня, якщо вони не співпадають з Новим Роком по місячному календарю. До пандемії джем тривав 2 дні та був суто фізичним заходом, а тепер тема оголошується за тиждень до прийому робіт. Також джему передує "розігрівчий тиждень". Актуальні дати на поточний рік - на сайті ggj.org.ua

Якого розміру має бути команда?
Обмежень на мінімальний та максимальний розмір не існує. За досвідом, краще всього організовується робота команди з 3-5 учасників.

Чи можна працювати одному?
Так, команда з одного учасника це теж команда :)

Як зареєструватися для участі?
Заповніть, будь ласка, форму на сторінці реєстрації.

Чи обов'язково перебувати на фізичній локації весь час?
Ні, можна йти, приходити, важливо бути на демонстрації проекту, ну і, виходячи з досвіду, краще все-таки більше часу проводити на локації, де сама атмосфера спонукає до творчості

Що мені робити на джемі, якщо я ще нічого не вмію?
В команді є багато ролей, які не потребують програмування або малювання. Можна вести записи ідей, структурувати їх, можна контролювати виконання плану роботи, можна тестувати проект і вказувати на збої, можна писати опис гри, готувати презентацію. І все, що ви будете робити, буде приносити користь, а ви - отримувати цінний досвід.

Ми - злагоджена команда профі, навіщо нам в команді новачки, яких ми перший раз бачимо?
Джем - це як раз про нові знайомства і про тепле ігростроітельное співтовариство. Згадайте, як ви самі стали профі і у кого ви вчилися. Тепер ви можете передати щось зі своїх знань і досвіду новому поколінню, і вчителями назвуть вас.

Чи платна участь?
Як правило, локації Global Game Jam Ukraine безкоштовні, витрати на організацію покривають приймаюча сторона і спонсори.

Як буде організовано харчування?
Як правило, спонсори локації забезпечують чай / кава / легкі закуски, також на локацію за власні гроші можна замовити доставку їжі.

Які технології / середовища розробки / мови можна використовувати?
Абсолютно будь-які, в джемі немає ніяких обмежень. Також немає обмежень на формат створюваної гри

Я не встигаю на відкриття теми. Як мені її дізнатися?
Ми розішлемо тему по е-мейлам, зазначеним при реєстрації.

Хто координатори моєї локації?
На сторінці локації (посилання - вгорі поста) вони зазначаються під Jam Site Organizers. Також контакти є тут

Як зареєструвати команду?
Реєстрація команди виконується як реєстрація гри. Спочатку хтось з команди реєструє гру, а потім додає інших як співавторів

Чому мій акаунт не знаходять на сторінці джему, щоб додати в команду?
Швидше за все, ви не натиснули синю кнопку Join this Jam Site н сторінці вашої локації на globalgamejam.org. Перевірте, якщо все правильно, вона має стати сірою.

Чи можу я працювати над декількома іграми?
Так, тільки грамотно плануйте час

Чи може одна людина входити в кілька команд?
Так, особливо часто таке відбувається у композиторів - вони за час джему можуть попрацювати над 4-6 іграми.

Сайт globalgamejam.org не працює - що робити?
Таке трапляється щороку - центральний оргкомітет нарощує потужності сервера, але все одно не встигає за зростаючою кількістю джеммерів. Зберігайте спокій, продовжуйте робити гру / презентацію і час від часу перевіряйте globalgamejam.org, чи альтернативний сервер, який підіймуть ближче до дати джему.

Який крайній термін для реєстрації?
Впізнаємо представників ІТ-індустрії ;) Крайнього терміну немає, але ми просимо зареєструватися якомога раніше, щоб краще спланувати проведення джему.

Як затегувати свої повідомлення про Global Game Jam у соціальних мережах?
Використовуйте хештеги #GGJ24 чи/та #GGJUA

Чи тема джему єдина для всіх локацій?
Так. Але вона зажди допускає широкий вибір варіантів тлумачення, і тисячі ігор, що сторюються на джемі - унікальні.

Як дізнатися тему раніше?
Тема тримається в секреті до офіційного оголошення. Крім того, центральний оргкомітет просить не розповсюджувати тему у соціальних мережах, доки у найбільш західній локації (на Гаваях) не наступить 17:00 п'ятниці.
Однак, крім теми є список диверсифікаторів: деяких характеристик гри, які можуть, за бажаннім, бути наявні у проекті. Список диверсифікаторів оприлюднюється за 2 тижня до джему.

Які будуть призи?
Центральний оргкомітет вважає основною метою джема не змагання, а спілкування та зміцення спільноти. Однак питання, чи проводити конкурс проектів, віддається на розсуд місцевих оргомітетів. В Україні конкурс проводиться :) З усіма партнерами ви можете познайомитися тут (список постійно оновлюється). У різні роки на Global Game Jam Ukraine автори кращих робіт отримували можливість відвідати міжнарожні конференції з розробки ігор (Мальмо, Берлін, Сингапур і та ін.), електронні пристрої та премії.
Але пам'ятайте, що головний приз для кожного учасника - це створена гра. Її завжди можна випустити на комерційній основі та зробити хітом продажу.

Як вказати, що ми з однієї команди?
Спочатку реєструеєте на сторінці локації свій проект. Це слід зробити до 12:00 суботи. А потім додаєте до нього акаунти усіх учасників команди, які працювали над проектом.

Чому необхідно ділитись програмним кодом гри після джему?
Одне з прищначень джемів - навчання. Допожіть прийдешнім поколінням розробників ігор зрозуміти, як робляться крути проекти. Побоювання, що хтось вкраде код та випустить його як власну гру не мають підстав. Ви писали гру 48 годин. Для досвідченого розробника не буде важко зробуміти, що у неї "всередині" навіть без програмного коду. А Global Game Jam отримує лише право на демонстрацію гри, усі інтелектуальні права на неї залишаються в команди.

Будь ласка, задавайте інші питання у чаті GGJUA.

4 comments:

 1. В якій годині 25 січня в п'ятницю буде збір на локації ?

  ReplyDelete
 2. Напишите задание, please

  ReplyDelete
 3. Для участі потрібно мати 18 років?

  ReplyDelete
 4. Чи можна використовувати платний контент?

  ReplyDelete