FAQ

Що таке Гейм Джем?
Назва Game Jam походить від музичного терміну Jam Session - фантазії на задану тему на різних інструментах. Game Jam - це збір людей, які цікавляться чи професійно займаються розробкою комп'ютерних ігор, задля створення гри на задану тему у дуже короткий термін, 48 годин.

В чому особливість Global Game Jam?
Це наймасовіший Game Jam у світі. У 2016 році 37 000 розробників з 93 країн взяли в ньому участь. Відчуття, що разом з тобою працюють твої однодумці у різнихї куточках світу, надихає та окрилює.

Чи це подія лише для програмістів?
Ні! :) Розробка ігор залучає багато людей різних професій. Можна малювати героїв гри та місцевіть, придумувати текстові описи та діалоги, моделювати усе у 3D, озвучувати гру, подавати та деталізувати ідеї, тестувати проект, організовувати роботу. Усі ці ролі важливі, а не саме програмування. У навіть, якщо у вас мало досвіду, долучитися до команди у джемі - це найкращий спосіб зробити перші кроки у створенні ігор.

Чи можна взяти участь у Global Game Jam з дому, з крісла перед комп'ютером?
Ні. За правилами Global Game Jam усі учасники мають фізично присутні у зареєстрованій локації. Так робиться наголос на спілкуванні учасників та зміцненню зв'язків у ІТ-спільноті.
А брати участь у джемах з дому можна у Ludum Dare, який проводиться тричі на рік.

Коли проводиться Global Game Jam?
У останні чи передостанні вихідні січня. О 17:00 місцевого часу п'ятниці оголошується тема, а о 15:00 місцевого часу неділі слід розпочати завантаження свого проекту на сайт центрального оргкомітету. У 2018 році дати проведення 26-28 січня.

Якого розміру має бути команда?
Обмежень на мінімальний та максимальний розмір не існує. За досвідом, краще всього організовується робота команди з 3-5 учасників.

Як зареєструватися для участі?
Заповніть, будь ласка, форму на сторінці реєстрації.

Який крайній термін для реєстрації?
Впізнаємо представників ІТ-індустрії ;) Крайнього терміну немає, можна зареєструватись, навіть прийшовши безпосередньо до локації 26го січня. Але ми просимо зареєструватися якомога раніше, щоб краще спланувати проведення джему.

Як затегувати свої повідомлення про Global Game Jam у соціальних мережах?
Використовуйте хештеги #GGJ18 чи/та #GGJUA

Чи тема джему єдина для всіх локацій?
Так. Але вона зажди допускає широкий вибір варіантів тлумачення, і тисячі ігор, що сторюються на джемі - унікальні.

Як дізнатися тему раніше?
Тема тримається в секреті до офіційного оголошення. Крім того, центральний оргкомітет просить не розповсюджувати тему у соціальних мережах, доки у найбільш західній локації (на Гаваях) не наступить 17:00 п'ятниці.
Однак, крім теми є список диверсифікаторів: деяких характеристик гри, які можуть, за бажаннім, бути наявні у проекті. Список диверсифікаторів оприлюднюється за 2 тижня до джему.

Які будуть призи?
Центральний оргкомітет вважає основною метою джема не змагання, а спілкування та зміцення спільноти. Однак питання, чи проводити конкурс проектів, віддається на розсуд місцевих оргомітетів. В Україні конкурс проводиться :) З усіма партнерами ви можете познайомитися тут (список постійно оновлюється). На Global Game Jam Ukraine автори кращих робіт отримуєть можливість відвідати міжнарожні конференції з розробки ігор (Мальмо, Берлін, Сингапур і та ін.), електронні пристрої та премії.
Але пам'ятайте, що головний приз для кожного учасника - це створена гра. Її завжди можна випустити на комерційній основі та зробити хітом продажу.

Як вказати, що ми з однієї команди?
Спочатку реєструеєте на офіційному сайті свій проект. Це слід зробити до 12:00 суботи, 27 січня. А потім додаєте до нього акаунти усіх учасників команди, які працювали над проектом.

Чому необхідно ділитись програмним кодом гри після джему?
Одне з прищначень джемів - навчання. Допожіть прийдешнім поколінням розробників ігор зрозуміти, як робляться крути проекти. Побоювання, що хтось вкраде код та випустить його як власну гру не мають підстав. Ви писали гру 48 годин. Для досвідченого розробника не буде важко зробуміти, що у неї "всередині" навіть без програмного коду. А Global Game Jam отримує лише право на демонстрацію гри, усі інтелектуальні права на неї залишаються в команди.

Будь ласка, задавайте інші питання у коментарях.

2 comments:

  1. В якій годині 25 січня в п'ятницю буде збір на локації ?

    ReplyDelete
  2. Напишите задание, please

    ReplyDelete