Про GGJ

Всесвітній рух Global Game Jam було засновано у 2008 році у м.Сан-Франциско, США. З того часу він охопив 113 країн світу та залучив десятки тисяч учасників.

Раз на рік, наприкінчі січня, професіонали та ентузіасти ігробудівництва збираються разом, щоб наступні 48 годин попрацювати над розробкою комп'ютерних ігор. Тема, якій ці ігри мають відповідати, оголошується центральним оргкомітетом о 17:00 місцевого часу.

Інших обмежень - немає. Можливо працювати у команді будь-якого розміру чи наодинці, використовувати будь-які інструменти чи технологію (навіть можна розробити не комп'ютерну, а настільну гру). Головне - створити гру протягом джему та поділитися її кодом на офіційному сайті. 

У 2016 році Global Game Jam зібрав у світі 37000 учасників, які створили 6866 ігор. Тоді ж і Україна долучилась до цієї світової події. У стінах Кіровоградської льотної академії НАУ зібрались 78 представників Києва, Харкова, Кіроворада, Вінниці, Одеси, Запоріжжя та інших міст, які створили 14 проектів. У 2017 році вже 120 учасників зробили 31 гру.

З 2018 року, із подальшим зростанням кількості бажаючих, локації починають створюватися у інших містах країни. А минулого року у світі Global Game Jam пройшов у 860 містах 113 країн, де 47 000 розробників за вихідні створили понад 9000 ігор. Свій внесок у здобуття цього рекорду зробили 538 українських розробників. Зібравшись на 6 локаціях вони створили 118 ігор. Давайте у 2020 році перевершемо це досягнення!

Основним призом для кожного учасника є, по-перше, власний проект, який згодом можна удосконалити та випустити на комерційній основі. Також унікальною є атмосфера творчості та співпраці, яка створюється на хакатоні. Багато знайомств з джему перетворюються у міцні професійні зв'язки.

Але український оргомітет залучає і компанії-спонсори, які нагороджують переможців цінними призами: електронними пристроями, преміями чи білетами на світові ІТ-конференції, такі як White Nights, Casual Connect, Quo Vadis чи Nordic Game.

Формат Global Game Jam Ukraine
УВАГА! Дана інформація щодо GJUA 2017. Про GGJUA 2020 опубліковано окремий пост
Формат Globa Game Jam Ukraine 202020 січня, 14:00 - збір учасників хакатону у Кіровоградській льотній академії НАУ, спілкування, формування команд

15:00 - урочисте відкриття. Привітання організаторів та партнерів, доповіді українських та зарубіжних представників gamedev'у.

17:00 - оголошення теми джему Міжнародним оргкомітетом. Початок роботи.

Робота продовжується до неділі 22 січня. Існує можливість переночувати у наметах та спальниках прямо на місці проведення, щоб менше відволікатися від розробки гри. На місці будуть напої та печива, також працюватиме кейтерингова служба для замовлення їжі.

Протягом наступних 48 годин команди працюють за власним розкладом. Їх можуть консультувати присутні ментори.


21 січня до 11:00 - створення шаблону свого проекту та реєстрація всіх учасників команди на сайті центрального оргкомітету.

22 січня, 15:00 -завантаження свого проекту на сайт центрального оргкомітету. Початок роботу журі.17:00 - презентації проектів. Протягом 5 хвилин у конференц-залі із проектором кожна команда демонструє свою роботу.
18:30 - нагородження переможців.

Усі права на розроблену гру залишаються у розробників. Global Game Jam отримує лише право на демонстрацію конкурсних проектів.

До речі, дуже часто буває, що розроблена протягом 48 годин гра допрацьовується у більш спокійному темпі командою та випускається як повноцінний продукт.

На вагайтеся - реєструйтеся на GGJUA!

No comments:

Post a Comment